Hírek
Sok év után először fordult elő, hogy kihagytam egy évet. Az apropója miatt azonban természetesen nem bánom, hiszen anyai örömök elé néztem. Ugyanakkor nagyon meglepődtem, hogy éppen most gondoltak rám. Szívmelengető érzés, hogy egy év távlatából is jó szívvel emlékeznek rám és a munkámra. Mindig nagyon jólesik egy ilyen kitüntetés, de így, szülési szabadságról visszatérve még többet jelent. Boldog vagyok és meghatott, nagyon köszönöm a színház vezetőségének a felterjesztést!
Anyává váltál, a karriered szárnyal, bőven akad kihívás és feladat, a szemedben pedig töretlenül látni, hogy tele vagy tervekkel. Lehetne ennél teljesebb az örömöd?
Mindent nagyon élvezek, ami most van, és mindent várok, ami ezután jön. Úgy érzem, hogy most kerek az életem, és ennek éppúgy része a kisfiam, mint a kecskeméti színház. Örülök, hogy ehhez a társulathoz tartozhatok, és velük együtt élhetem át most ezt a csodás időszakot.
A napokban elindult a 2024/25-ös évad, és máris próbálod a Ma este megbukunk című fergetegesnek ígérkező vígjátékot. Sikerül összehangolni a munkát a magánélettel?
Nagyon vártam, nagyon hiányzott, de nagyon féltem is attól, milyen lesz visszatérni. Jelenleg édesanyám vigyáz a picire, és bár biztosan lesznek majd nehezebb időszakok, eddig teljesen gördülékenyen, várakozáson felül zajlik minden, úgyhogy kezdek megnyugodni.
A színház lendületet ad az anyasághoz, és fordítva?
Én rendre feltöltődöm a színházban, rettenetesen élvezem a munkát, és így, hogy tudom, a kisfiam jó kezekben van, amíg dolgozom, ki tudok teljesedni. Nem mondom, hogy nem ámokfutás, hogy nem egy örökös logisztika, és elég fárasztó, de nagyon élvezem a visszatérést. Pláne, hogy épp egy fergeteges vígjátékot próbálunk, remek hangulatban. Azt az egyet sajnálom, hogy már nincs annyi időm a szünetben trécselni a többiekkel! :)
Eltűnt benned a mindig is tudatosan felszínen tartott gyermek, vagy még inkább előtérbe került?
Ez most még egy kicsit nekem is zavaros. Néha úgy érzem, felnőttem, néha viszont még az eddiginél is nagyobb gyereknek érzem magam. Az biztos, hogy varázslatos érzés a kisfiammal együtt újra rácsodálkozni a felnőttként már jelentőségét vesztett, elfeledett, magától értetődő dolgokra. A felelősséghez próbálok felnőni, ami nem egyszerű feladat. Az anyává válás egy tanulási folyamat; korábban például türelmesnek hittem magam, de itt most még ez is kevésnek bizonyul néha. Rengeteget tanít nekem a kisfiam, és biztos vagyok, de legalábbis bízom benne, hogy ez mind emberként, mind színészként gazdagítani fog engem.
Más lesz ez az évad, mint az eddigiek?
Azt már most látom, hogy jobban ki tudom használni az időt, mint eddig. Tudom, hogy nincs már lehetőségem csak úgy ellenni, nézegetni a telefonom, ücsörögni, muszáj minden pillanatban hasznos elfoglaltságot találnom, hogy mindenre maradjon kellő időm. Ez mindenképp a hasznomra válik a munkában és az életben egyaránt. De szükségem is lesz ilyesfajta új kompetenciákra, hiszen két teljesen különböző műfajban fogom megmutatni magam idén, ráadásul rendezni is fogok, ami hatalmas kihívás. Mindegyik feladatot izgatottan várom.
-
Interjúk
„Mindig egy lépéssel a világ változása előtt” – interjú Balázs Attila fesztiváligazgatóval a TESZT 15 évéről
Tizenötödszörre vázolt sűrített képet az elmúlt egy év valóságáról, a világ aktuális állapotáról a Temesvári Eurorégiós Színházi Találkozó – TESZT. Honnan indult, és merre tart a seregszemle – erről kérdeztük Balázs Attila fesztiváligazgatót, a temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház vezetőjét. -
Interjúk
„Olyan nyugalmat és felszabadultságot máskor nem érzek, mint éneklés közben”
Mezei Kinga színész, rendező, a Zentai Magyar Kamaraszínház művészeti vezetője. Legutóbbi rendezése a Hidegpróba Sziveri János költő és Benes József képzőművész életéből és alkotásaiból inspirálódik. Szerda Zsófia -
Művészek írták
Tragédia (Oidipusz éneke) – Világpremier
Szophoklész tragédiát írt, nem drámát – állítja a rendező. A tragédia szakrális forma. Amit hét színésszel: nem pszichológiai elemzésekre épülő dialógusokból formál meg az író-rendező. A kórusszerű vagy szóló dalok, a szakrális zeneiség, a költői tér és fények adják a teátrális formát. Az archaikus szöveg is a – szárd eredetű – Alessandro Serráé, ugyanő tervezte a díszletet, fényeket, ruhákat is. Szegő György