Hírek
Harmadik és negyedik osztályos tanulók jelentkezését várta Kecskemétről és vonzáskörzetéből a hétfői felolvasóversenyre a Színészek az Ifjúságért Alapítvány. A szervezet Móra Ferenc halálának kilencvenedik évfordulója apropóján hirdetett pályázatot, ezzel szeretett volna megemlékezni a számos saját gyermekkori élményéből merítkező ifjúsági mű írójáról.
A Dióbél királyfi egyike legjelentősebb, legeredetibb hangú műveinek: falujáról mesél bennük az író. Épp ezért döntöttek pályázati témaként emellett a szervezők: a feladat az volt, hogy a tanulók szabadon választhatnak egy rövid részletet a regényből, amelyet a zsűri, a versenyzők és a kísérők előtt kell felolvasniuk.
A rendezvényt a Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház nézőtéri büféjében bonyolították le, a szakmai zsűrit Tóth Kata dramaturg, Danyi Judit színművész, valamint Hegedűs Zoltán, a Színészek az Ifjúságért Alapítvány kuratóriumi elnöke alkotta.
Elsőként a harmadik osztályosok bizonyíthattak, őket követték a negyedikesek. Két-három perces részletek hangzottak el Móra Ferenc művéből, majd egy rövid szünetet követően a háromtagú zsűri bejelentette a győzteseket.
EREDMÉNYEK
3. osztály:
1. helyezett: Kovács Milán (Kecskeméti Piarista Iskola)
2. helyezett: Kovács Dorka (Helvéciai Feketeerdői Általános Iskola)
3. helyezett: Kécskefalvi Zara (Vásárhelyi Pál Általános Iskola)
Különdíjas: Hajtol Csongor (Vásárhelyi Pál Általános Iskola)
4. osztály:
1. helyezett: Kohut Izabella (Kecskeméti Református Általános Iskola)
2. helyezett: Csorba Nóra (Helvéciai Feketeerdői Általános Iskola)
3. helyezett: Radics Jázmin (Mercedes-Benz Általános Iskola és Gimnázium)
Különdíjas: Moisko Bende Hunor (Helvéciai Feketeerdői Általános Iskola)
Szívből gratulálunk minden jelentkezőnek!
A Színészek az Ifjúságért Alapítvány működését, szakmai programok megvalósítását 2024-ban a Magyar Művészeti Akadémia támogatja.
-
Interjúk
„Még mindig kíváncsi vagyok magamra”
Balázs Áron színművész, az Újvidéki Művészeti Akadémia tanára, aki feladta a társulati létformát a tanári hivatásért, ám maradt szabadúszó színész, így azóta Vajdaság minden színházában láthattuk játszani. Legutóbb a Zentai Magyar Kamaraszínház Sirályában öltötte magára a két karakterből gyúrt doktor szerepét. Szerda Zsófia -
Művészek írták
Színházcsinálás: Liliomfi
Szigligeti Ede örökzöldje régi-új színház, erős mai tartalmakkal. Vecsei H. Miklós változatát ifj. Vidnyánszky Attila előbb a Budaörsi Latinovits Színházban vitte színre. Azt egyik társulatalapító produkcióként hozták létre. „A jó darabokat szokták átírni, nem a rosszakat” – idézték Mészöly Dezsőt. És évekig átütő siker lett. Ezt igazították most vígszínházira. A Liliomfi előadása ismét fergeteges. Szegő György -
Interjúk
„Mindig egy lépéssel a világ változása előtt” – interjú Balázs Attila fesztiváligazgatóval a TESZT 15 évéről
Tizenötödszörre vázolt sűrített képet az elmúlt egy év valóságáról, a világ aktuális állapotáról a Temesvári Eurorégiós Színházi Találkozó – TESZT. Honnan indult, és merre tart a seregszemle – erről kérdeztük Balázs Attila fesztiváligazgatót, a temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház vezetőjét.