Portré
Várkonyi Zsolt
Életrajz
1960-ban születtem Salgótarjánban. 1976-tól amatőr zenekarokban gitároztam. Az érettségi után hangszert váltottam: gitárról basszusgitárra.
1981-ben már egy komolyabb együttesben a “Fanyúl”-ban játszottam amerikai rockzenét. Megnyertük az Országos Pop-Rock-Jazz versenyt, sikeresen részt vettünk más fesztiválokon is. Őszi-dal címmel lemezfelvételünk is készült.
Az akkor még kötelező katonai szolgálat letöltése után vendéglátó zenészként dolgoztam.
1986-tól nyolc éven át a kecskeméti Origo stúdióban láttam el felvételvezetői, hangmérnöki, hangszerelési és zeneszerzői feladatokat. Itt számtalan előadóval dolgozhattam együtt, akiktől sokat tanultam és bepillantást nyerhettem a különböző zenei műfajok műhelytitkaiba.
Ezalatt készítettem el a népszerű Rajzfilmslágerek sorozat első három részének zenei alapjait, és hangszereltem a Kecskeméti Nemzetközi Gyermekfesztivál főcímdalát (Csiperó).
1995-től házi studiómban rádiós programok és reklámzenék gyártásával foglalkoztam (Sláger Rádió, Gong Rádió, Rádió Focus). Három egymást követő évben a KAFF (Kecskeméti Animációs Filmfesztivál) főcímzenéjét szereztem és hangszereltem.
1998-ban egy amerikai óceánjáró hajón játszottam quartettben.
1999-től különböző együttesekben működöm közre basszusgitárosként.
2007-től a Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház zenekarában dolgozom:
- 2007 Hair
- 2008 Pinokkió, Montmartre-i ibolya
- 2009 Lili bárónő, Hello Dolly
- 2010 A nyomorultak
- 2011 Anconai szerelmesek, A víg özvegy
- 2012 Bors néni
- 2013 Marica grófnő
- 2014 Csókos asszony
- 2015 Borban az élet, Tied a világ
- 2016 Óz, Mágnás Miska, János vitéz
- 2017 Kőműves Kelemen, Csárdáskirálynő, Jancsi és Julis
- 2018 Beszélő köntös, Nyaralás
- 2019 Állami áruház, Chicago
- 2020 Légy jó mindhalálig
- 2021 Egy csók és más semmi
-
Interjúk
„Még mindig kíváncsi vagyok magamra”
Balázs Áron színművész, az Újvidéki Művészeti Akadémia tanára, aki feladta a társulati létformát a tanári hivatásért, ám maradt szabadúszó színész, így azóta Vajdaság minden színházában láthattuk játszani. Legutóbb a Zentai Magyar Kamaraszínház Sirályában öltötte magára a két karakterből gyúrt doktor szerepét. Szerda Zsófia -
Művészek írták
Színházcsinálás: Liliomfi
Szigligeti Ede örökzöldje régi-új színház, erős mai tartalmakkal. Vecsei H. Miklós változatát ifj. Vidnyánszky Attila előbb a Budaörsi Latinovits Színházban vitte színre. Azt egyik társulatalapító produkcióként hozták létre. „A jó darabokat szokták átírni, nem a rosszakat” – idézték Mészöly Dezsőt. És évekig átütő siker lett. Ezt igazították most vígszínházira. A Liliomfi előadása ismét fergeteges. Szegő György -
Interjúk
„Mindig egy lépéssel a világ változása előtt” – interjú Balázs Attila fesztiváligazgatóval a TESZT 15 évéről
Tizenötödszörre vázolt sűrített képet az elmúlt egy év valóságáról, a világ aktuális állapotáról a Temesvári Eurorégiós Színházi Találkozó – TESZT. Honnan indult, és merre tart a seregszemle – erről kérdeztük Balázs Attila fesztiváligazgatót, a temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház vezetőjét.