Az előzőnél is több látogató volt kíváncsi második családi napunkra
Morva Daniella
Januárban elstartolt Színházi Szombat – Családi Nap című rendezvényünk Tóth Kata dramaturgunk vezetésével. Az esemény hatalmas sikerrel zárult, épp ezért februárban új időpontot hirdettünk meg, és nagy örömünkre ezúttal még több érdeklődő érkezett a teátrum falai közé. Nem elhanyagolható tény továbbá, hogy a február 26-ai rendezvény a városunkban is nagy sikernek örvendő Szerelmi kalandtúra egyik állomása volt, így még inkább vonzotta a vendégeket.
Tóth Kata elárulta, biztosan nem ez volt az utolsó alkalom, hiszen a nagy sikerre való tekintettel minden hónapban szeretnének egy ehhez hasonló programot szervezni az érdeklődőknek. „A március egy kicsit sűrű lesz a SZÍN-TÁR, Színművészeti Egyetemek Találkozója és a bemutatók miatt, de áprilisban úgy tervezzük, hogy egy egész napos családi rendezvényt tudunk tartani, amelyen még több csoport részt tud majd venni” – tette hozzá.
A szombati játékokra ellátogató vendégek elsőként egy NézőKépző Kulisszajáráson vehettek részt, ahol Tóth Kata beavatta őket a 125 éves színház történetébe, működésébe, rejtelmeibe. Kipróbálhatták a forgószínpadot, megtekinthettek egy fénytechnika-bemutatót, valamint érdekes kulisszatitkokkal lehettek gazdagabbak. Többek között az is kiderült, miért nem szokás tapsolni és fütyülni a színpadon – persze az improvizációs gyakorlatok közben ezt nem volt muszáj betartani, ezúttal minden megengedett volt!
A délután Szegvári Júlia és Hasenfratz Mátyás táncházi programjával folytatódott, amelynek keretein belül élőzene mellett sajátíthatták el a néptánc alapjait az érdeklődők. A táncházi hangulatról Inoka Győző és barátai gondoskodtak, a jókedvet pedig még tovább növelte, hogy a résztvevők végig fent tartózkodtak a színpadon, ami egyfajta kuriózumnak számít, hiszen ahogy Aradi Imre fogalmazott, ezúttal ők maguk is megtapasztalhatták, milyen a Kecskeméti Nemzeti Színház deszkáin lépkedni.
Záróakkordként a felnőtt improvizációs gyakorlatok következtek, amelyben közreműködött Tóth Kata mellett a teátrum néhány színművésze, Szabó Dorottya, Csapó Virág, Varga-Huszti Máté és Aradi Imre is. Ez idő alatt mindvégig a nevetésé volt a főszerep; vendégeink még arra is lehetőséget kaptak, hogy kizökkentsék színművészeinket egy éppen zajló beszélgetésből, de nehezen felismerhető foglalkozások elmutogatására, valamint különféle szórakoztató, interaktív játékok kipróbálására is lehetőséget kaptak.
Tóth Kata elárulta, az összeállított feladatok főként a koncentrációt, illetve az egymásra összpontosítást erősítik. „Szerintem remek, hogy a hátunk mögött lévő időszak után idegenek úgy tudnak egymással játszani, mintha száz éve ismernék egymást” – emelte ki a teátrum dramaturgja. Aradi Imre hozzátette: “különösen nagy öröm, hogy ezt éppen felnőttek teszik, ami rendkívül fontos a mai világban”