A Nemzeti Színház vendégjátéka Sepsiszentgyörgyön

Fedák Sári (1879–1955) a magyar színjátszás legnagyobbjai közé tartozott, igazi primadonna volt, akit nemcsak Pesten ünnepeltek, hanem külföldön is, fellépései során eljutott Bécsbe, Berlinbe, Párizsba, Londonba és New Yorkba is.
Az emlékest szövegkönyvét a színésznő emlékirataiból, az Útközben és a Te csak most aludjál, Liliom… című könyvből, valamint egyéb megemlékezésekből, levelekből, a Színháztörténeti Intézet anyagaiból és régi Színházi Élet című folyóiratokból állították össze. Az előadásban dalok is elhangzanak Fedák Sári leghíresebb szerepeiből, melyek még élesebbé teszik a magyar operett eme nagyasszonyának alakját, aki egy rövid ideig Molnár Ferenccel élt viharos házasságban. Azonban nemcsak a neves színésznőt ismerheti meg a közönség ebből a lenyűgöző produkcióból, hisz az előadó végigvezet a magyar történelmen Trianontól a kommunizmusig, és Herczeg Ferenctől Jászai Mariig rengeteg közismert személyiséget megidéz, vagyis egy igazi dokumentumdráma elevenedik meg a színpadon.
A produkció rendezője, Dávid Zsuzsa szerint Fedák Sári megjárta a csúcsokat és a poklokat is, de amennyire méltán ünnepelték, annyira méltatlanul állították félre. „Rendkívüli személyisége, kivételes egyénisége kitörölhetetlen nyomot hagyott valaha volt színházi életünkben. Szeretnénk ezzel az esttel az emlékezésen túl azt is elérni, hogy Fedák Sárit nyilvánosan rehabilitálják, ne terjedjenek tovább személyéről hamis és igazságtalan pletykák, légből kapott állítások. Lássuk végre ezt a nagy művészt igaz valójában, minden nagyszerű emberi tulajdonságával, hibáival, gyarlóságaival együtt” – írta a rendező az előadásról.