Könyv és válság a 2013-as év Romániájában - Könyvbemutató
Meghívott vendég: Valentin Nicolau
Eugenio Barba: Lángoló ház – rendezésről és dramaturgiáról
George Banu: Színházunk, a Cseresznyéskert
George Banu: A reneszánsz színház reformjai
Jean Rotrou: A valódi Szent Genest
Paul Allain, Jen Harvie: Routledge útmutatása a színházról és a performanceról
Peter Brook: Titkok nélkül – gondolatok színészetről és színházról
Richard Wagner: Opera és dráma
Zeami: A Nō-színház titkos hagyománya
Nemira Kiadó
Az 1991-ben megalakult Nemira Kiadó, egyike azoknak a Romániai magánkiadóknak, amelyeknek sikerült megőrizniük hírnevüket a hazai könyviparban. Sikerüket elsősorban ügyességüknek és az elismert írókkal való együttműködésüknek köszönhetik, és nem utolsó sorban annak a töretlen bátorságnak, amit az új irodalmi technikák iránt tanúsítanak.
A neves írók bevonása, a híres világirodalmi írások kiadása, valamint olyan hozzáértő szerkesztői csapat kialakítása, amely képes létrehozni egy magas szintű kiadói tervezetet, a kiadványok tartalmi és grafikai igényességére egyaránt garanciát jelent. A kiadó palettáján szerepelnek sci-fi regények, krimik, esszék, filozófiai írások, világirodalmi kötetek, történelmi, politikai, vallási könyvek, szótárak, és nem utolsó sorban színdarabok.
Yorick Sorozat
A Yorick Sorozat a színház kialakulásától a mai napig megjelent legfontosabb és legszebb darabokat sorakoztatja fel.
A színház művészete folyamatosan fejlődik, változik, átalakul, mint ahogy mi is változunk általa, és az is változik általunk... de soha nem feledkezik meg Shakespeare szavairól „…föladata most és eleitől fogva az volt és az marad, hogy tükröt tartson mintegy a természetnek; hogy felmutassa az erénynek önábrázatát, a gúnynak önnön képét, és maga az idő, a század testének tulajdon alakját és lenyomatát.”
A sorozat könyvei a színház és a színház világának szemszögéből mutatják be a század lenyomatát. Ebben az új sorozatban régi és új művek egyaránt megjelennek, valamint a színházelmélet alapszövegeit tartalmazó írások, amelyek a leírhatatlan leírását célozzák meg. Diderot-tól Stanislavskiig, Zeami titkos hagyományától, Peter Brookon át, George Banuig, „színház a világ.”